Skip to main content

Yeni Yıl,Yeni Seri! Birlikte 30 Gün

Herkese merhaba!

Yeni seriler yapmayı sevdiğimi belki diğer yazılarımdan biliyorsunuzdur. İşte bu da o serilerden biri. Pinterest’te boş boş dolaşırken karşıma “30 Day Writing Challange” adlı şu alttaki görsel çıktı. Ben de hem kendimle yarışmış olayım hem yeni bir aya güzel bir hedefle başlamış olayım diyerek her gün yazdıklarımı bloğumda paylaşma kararı aldım. Biraz zor olacak ama üstesinden geleceğime inanıyorum.

 

Tabii ki içlerinde pek bana uymayan birtakım sorular var. O günlerde ise ya farklı içerikler girmeyi ya da konuyu biraz değiştirmeyi düşünüyorum. Mesela ilk soruyu beni mutlu yapan 10 şey değil de, hepimizi mutlu yapacak 10 güçlü şey olarak değiştirmek bana daha mantıklı geliyor.

Ayrıca amacım sadece bu sorulara yönelik yazılar yazmak değil. Yani her gün aynı sorulara sadık kalmayacağım. Bu fotoğraftakiler sadece bana yol göstermesi için örnek maddeler. Fakat çok farklı konular üzerine de araştırma yapıp maddeler ile alakası olmayan bilimsel, felsefi, edebi yazılar da yazabilirim. Dediğim gibi asıl amacım her gün yazmak!

Bu seri için bir açılış yazısıydı. Her gün bir şeyler yazmak (özellikle sınav haftasında) biraz zor olacak gibi duruyor. Ama insan zorluğun tadını tatmadan, konfor alanının dışına çıkmadıktan sonra hiçbir şeye ulaşamaz. İşte bu felsefe ile seriyi başlatıyorum efenim!

Vatana millete hayırlı olsun.

(Ne diyo’m ben ya?)

Neyse, takipte kalın. Keyifli okumalar! ^_^

 

bernaoduncu

Belki hiçbir şey. Var olmakla meşgul...

One thought to “Yeni Yıl,Yeni Seri! Birlikte 30 Gün”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir