röportaj

Infinity War Üzerine Sohbet

Dikkat, spoiler içerir! 🙂

Bildiğiniz gibi 27 Nisan günü Marvel’ın Infinity War filmi gösterime girdi. Ben çok büyük bir hayranı sayılmam fakat gösterime girmesi için bir yıldır bekleyen, üstüne saat uyuşmuyor diye beni yumruklamak isteyen, filme ikinci kez giren arkadaşlarım yok değil.

Sınıf arkadaşlarım olan Gökçe, Ümmet Fatih ve daha önce hiç yüz yüze görüşmediğim ama instagram üzerinden tanıştığım Ceylin ile sohbet tarzında bir röportaj yapalım dedik. Ceylin’in Marvel hastası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ümmet Fatih’e göre Ceylin hepimize tek atar. 🙂

 

Hazırsanız ilk soruyla başlıyorum.

1) Infinity War (part 1) i tek cümle ile nasıl tanımlarsınız?

Ceylin : Acı verici şekilde mükemmel.

Ümmet Fatih : Kısaca evrenin yarısı yok oluyor.

Gökçe : Ben tek kelimeyle anlatmak istiyorum : Ölüm.


2) Filmden çıktıktan sonra ne hissettiniz?

Ceylin : Film bittiğinde şoktaydım. 15 dakika boyunca yazıları izledim. Bittiğini ve öldüklerini kabullenemedim. (Ağladığım kısımları geçiyorum.) Eve geldiğimde ise biraz düşündüm, daha çok ağladım. Hala depresyondayım. Büyük ihtimalle önümüzdeki 4-5 ay boyunca da olacağım. Doctor Who hayranı biri olarak ölen her karakterin ardından en az 4 hafta yas tuttuğum için alışkınım. Stan Lee’ye dünyanın en uzun küfrünü yazdım. Öyle işte.

Ümmet Fatih : Film bittikten sonra diğer seansa girmek için bekleyenleri sinir etmek ümidiyle spoiler verdim.

Gökçe : Filmden çıktıktan sonra filmi yorumlayıp mantıklı düşünemeyecek kadar şoktaydım. Normalde Fethiye’nin sıcağında terlemeyen ben, eve gittiğimde şıpır şıpır terliyordum. Sonrasında normalde yapmayacağım bir şey yapıp diş tellerime rağmen dolaptaki 1 litrelik kolayı alıp balkona çıktım ve içki içer gibi kafaya dikti.


3) Filmde en komik bulduğunuz ve sevdiğiniz sahneler nereler idi?

Ceylin : Öncelikle Iron Man ve Strange’in olduğu sahneler harikaydı. Sonuçta iki egomanyak deha ilk başta iyi anlaşamazlardı. Spider Man de aynı şekilde. Star Lord’un hareketleri ve Thor’u taklit edip kıskandığı kısım iyiydi. Loki’nin “we have the Hulk” kısmı. Winter Soldier ve Rocket in sahneleri… Daha çok var ama en iyileri bunlar.

Ümmet Fatih : Bana göre filmde komik olması amacıyla üretilen tek karakter Spider Man idi galiba. Karakteri bile başlı başına güldürmeyi başarıyor.

Gökçe : Filmde en komik bulduğum sahne yok çünkü her karakter kendi içinde komik bir kişiliğe sahip. Quill’in sesini kalınlaştırması, Hulk’ın kendi içindeki savaşı, Iron Man ve Spider Man’ın aralarında geçen konuşmalar… İlla bir karar vermem gerekirse bu galiba Spider Man olur sanırım. En sevdiğim sahne ise Thor’un savaş alanına girişi.


4) Filmde en çok sinir olduğunuz yerler neresi idi?

 

Ceylin : Herkesin ölmesi!

Ümmet Fatih : Starlord demek yanlış olmaz.

Gökçe : Quill’in 10 saniye daha bekleyemeyip Thanos’a dalması. Sayesinde herkes öldü. Tebrikler Quill 👏🏻


5-) Film hakkındaki teorileriniz nelerdir?

Ceylin : Öncelikle bence hepsi ruh taşının içinde. Çünkü Strange ölmeden önce “Stark, tek yolu buydu” dedi ve bir sürü gelecek görmüştü ve bir tanesinde kazandıklarını gördü. Bu yüzden Thanos’a zaman taşını verdi. Bir de Spiderman: Homecoming 2 onaylandı, bu yüzden kesin dönerler.

Ümmet Fatih : Bence bu işin sonunu Marvel’ın en çok güvendiği kahramanlardan biri olan Iron Man getirecek. Onun yanında kahramanların çoğu öldüğü için yeni bir karakter eklemeye karar verdiler. DC’nin Wonder Women’ına benzetmek için bu karakteri kadın yaptılar ve Kaptan Marvel ismini verdiler. Bence bu ikili evrenin yok olan yarısını kurtaracak.

Gökçe : Bence de hepsi ruh taşının içinde hapsoldu. Çünkü Spiderman ve Black Panther’ın solo filmleri gelecek. Ayrıca Doktor Strange zaman taşını kolay kolay verebilecek kadar kafayı sıyırmadı bence. Ve Ironman’ın Thanos’u yenebilmek için önemli bir rol üstlendiğini düşünüyorum.

6) Sizce Thanos öldürülebilecek mi. Öyleyse kim tarafından ve nasıl?

Ceylin : Bence Thor öldürebilir ya da beklenmeyecek biri öldürür. Gamora belki geri döner. Pek emin değilim.

Ümmet Fatih : Iron Man, Kaptan Marvel, Starlord , Thor… Bana göre tek bir kişi olmayacak. Olursa da bu sanırım Kaptan Marvel olur.

Gökçe : Thanos’u öldürmek bence ekip işi olacak ama bu ekipin yıldızları Iron man, Captan Marvel ve belki Thor (adam tanrı şimdi onu listeye koymasam kafama şimşek çakacakmış gibi geliyor) olacak.


7) Bildiğiniz gibi filmde Avengers takımının yarısı ölüyordu. En çok kim öldüğü için üzüldünüz ve neden?

 

Ceylin : Spider Man, Winter Soldier, Strange.

Ümmet Fatih : Dr. Strange, Spider Man, bir de Black Panther’in şimdi ölmenin sırası değil diyerek kül olup gitmesi…

Gökçe :  İki ölüm arasında ayrım yapamıyorum. En iyisi hepsini söyleyeyim. 1: Vision’ın ölmesi. O sahnede içim parçalandı. Wanda’nın çenesi titriyordu resmen. 2: Spiderman’ın ölümü. Tony’e sarılıp “ölmek istemiyorum.”demesi ikinci kez içimi parçaladı.

8) Son soru. Şöyle bir genelleme yapacak olursak sizce bizi part 2 de neler bekliyor olabilir?

 

Ceylin : Pek emin değilim ama bu sefer Thanos’u çok fiyakalı bir biçimde yeneceklerini düşünüyorum. Çünkü böyle muhteşem bir filmisıradan bir ikinci filmle mahvetmezler diye düşünüyorum.

Ümmet Fatih : Kaptan Marvel…

Gökçe : Çizgi romanları okumadığım için çok bir tahminim yok. Tek bildiğim Yenilmezlerin intikamı kötü olacak. Ayrıca buradan Hulk’a sesleniyorum. ‘Saklandığın yerden çık fotosentezle devleşmiş fasulye.’ Teşekkürler 🥁=👏🏻

bernaoduncu

Belki hiçbir şey. Var olmakla meşgul...

Bunları da okumalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir