Selam! Ben Berna. Berna Oduncu. Fethiye’de yaşıyorum ve (artık) lise son sınıf öğrencisiyim.

Yukarıdaki bilgiler benim hakkımda fikir sahibi olmanızı sağlamayacak. O yüzden gelelim asıl konuya: Kimim ben? İşin felsefi kısmına bakacak olursak çoğu zaman kendime sormuşumdur bu soruyu. Kimim ben? Neler yapabilirim? Sorularımın cevabını henüz alamadım ancak biliyorum ki bir gün cevabıma ulaşacağım. Yani umarım.

Uğraşlarım arasında bir şeyler tasarlamak ve video düzenleme önemli bir yer tutmakta. Masanın başına oturduğumda asla sıkılmadan yapacağım şeyler listesinde bu ikisi kesinlikle var. Özellikle yaz aylarında gece yarılarına kadar hiç bıkmadan ve usanmadan editler yaptığımı biliyorum. Bu durum, meslek hayatımda ne yapmak istediğim açısından kendimi biraz da olsa keşfetmeme vesile oldu diyebilirim.

Boş zamanlarımda, sanat ile iç içe olmayı ve resim çizmeyi seviyorum. Voleybol ve basketbol, uğraşıp zevk aldığım sporlar. Kısa film ve senaryo yazmak ilgimi çeken ve sık sık olmasa da ilgilendiğim uğraşlar arasında. Ayrıca çok profesyonel olmasam da keman çalıyorum.

Sevdiklerim arasında okumak var sonra. Bir dergi olur, gazete, blog yazısı… Bana kalırsa okumak da su gibi bir ihtiyaç.

Peki beni bu bloğu açmaya iten sebep neydi? Genelde okul dergilerinde yazılar yazıyordum, ya da yalnızken hobi olarak. Bunu herkesin ulaşabileceği bir platforma taşımanın en güzel yolu da kişisel bir blogdu. Ayrıca merak ettiğim konuları araştırdıktan sonra kavrayabilmenin en iyi yolunun yazmaktan geçtiğini biliyordum. Bunu bir motto haline getirerek kendimi kültürel açıdan geliştirmek için üzerinde çok fazla bilgi sahibi olmadığım konuları araştırıp, öğrenip, bloğuma yazıyorum. Bu durumda hem kendim hem de okuyucularım faydalanmış oluyor.

İmkanlar el verdikçe türlü konudaki fikirlerimi, izlenimlerimi ve araştırmalarımı burada paylaşmaya çalışacağım. Amacım çok büyük olmasa da hitap edebileceğim okuyucularımın olması 🙂

Bu yazı adı üstünde hakkımda birkaç bilgiyi barındıran bir yazı olmalıydı. Ancak ne kadar kendimi anlatmaya çalışırsam o kadar başarısız olacağım. Çünkü kendi hakkımda dahi yeterli bilgiye sahip sayılmam. Benliğimde keşfedeceğim birçok özellik ve yetenek var. Belki de tüm bunları ilerleyen zamanki yazılarımdaki yaşanan gelişmelerde fark edeceğim. Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Hoşça kalın…