Skip to main content

Hakkımda

Merhabalar! Ben Berna. Berna Oduncu. Fethiye’de yaşıyorum. 15 yaşındayım ve lise 2. sınıf öğrencisiyim.

Yukarıdaki bilgiler benim hakkımda fikir sahibi olmanızı sağlamayacak. O yüzden gelelim asıl konuya: Kimim ben? İşin felsefi kısmına bakacak olursak çoğu zaman kendime sormuşumdur bu soruyu. Kimim ben? Neler yapabilirim? Benden ne olur? Sorularımın cevabını henüz alamadım ancak biliyorum ki bir gün özüme ve cevabıma ulaşacağım.

(Düzenleme: Hakkımda yazısının asla durağan kalmayacağını, fikir ve isteklerimin sürekli değişeceğinden aşikârdım. Ki öyle oldu. Aşağıdaki farklı yazı stili ile gösterilmiş kısım bloğumu ilk açtığım zamanki isteklerimdi.)

Bilimle ilgileniyorum ve amacım bir bilim insanı olmak. (İlerleyen zamanlarda meslek seçimim değişir mi bilmem ama bilime aşığım bunu biliyorum.) Kitaplar, makaleler vb. şeyler okuyarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Sanırım hiçbir şey öğrenemedim. Bilmem gerekenler bir okyanussa benimki bir su damlasından ibaret. Şuraya Sokrates’in meşhur sözlerini eklemek tam yerinde olacak: “Tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir.”

Şu anki hedefim ise daha çok tasarım odaklı. Ne çok fark var değil mi? Biraz geç olsa da sanatsal kişiliğimin sayısal yönüme göre daha ağır bastığının farkına vardım. Bu yüzden mutluyum!

Sevdiklerim arasında okumak var sonra. Bir dergi olur, gazete,blog yazısı… Bana kalırsa okumak da su gibi bir ihtiyaç.

Boş zamanlarımda, çok sık olmasa da resim çizmeyi ve sanat ile iç içe olmayı seviyorum. Voleybol, futbol ve basketbol, uğraşıp zevk aldığım sporlar arasında. Ayrıca keman çalıyorum. Bu arada kısa film, yönetmenlik ve senaryo yazmak ilgimi çeken ve üzerinde durduğum uğraşlar arasında. Çoğu zaman bilimle ilgilenirken yönetmenlik de yapsam fena olmaz diyorum kendime. Sahiden, fena olmaz. Olmaması için hiçbir sebep yok zaten.

Peki beni bu bloğu açmaya iten sebep neydi? Genelde okul dergilerinde yazılar yazıyordum, ya da yalnızken hobi olarak. Bunu herkesin ulaşabileceği bir platforma taşımanın en güzel yolu da kişisel bir blogdu. Her türlü konudaki fikirlerimi, izlenimlerimi ve tavsiyelerimi burada paylaşmaya çalışacağım. Amacım çok büyük olmasa da hitap edebileceğim okuyucularımın olması 🙂

Bu yazı adı üstünde hakkımda birkaç bilgiyi barındıran bir yazı olmalıydı. Ancak ne kadar kendimi anlatmaya çalışırsam o kadar başarısız olacağım. Çünkü kendi hakkımda dahi yeterli bilgiye sahip sayılmam. Benliğimde keşfedeceğim birçok özellik ve yetenek var. Belki de tüm bunları ilerleyen zamanki yazılarımdaki yaşanan gelişmelerde fark edeceğim. Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Hoşça kalın…