Merhabalar! Ben Berna. Berna Oduncu. Fethiye’de yaşıyorum. 15 yaşındayım ve lise 2. sınıf öğrencisiyim.

Yukarıdaki bilgiler benim hakkımda fikir sahibi olmanızı sağlamayacak. O yüzden gelelim asıl konuya: Kimim ben? İşin felsefi kısmına bakacak olursak çoğu zaman kendime sormuşumdur bu soruyu. Kimim ben? Neler yapabilirim? Sorularımın cevabını henüz alamadım ancak biliyorum ki bir gün cevabıma ulaşacağım.

Uğraşlarım arasında grafik tasarım ve video düzenleme önemli bir yer tutmakta. Masanın başına oturduğumda asla sıkılmadan yapacağım şeyler listesinde bu ikisi kesinlikle var. Özellikle yaz aylarında gece yarılarına kadar hiç bıkmadan ve usanmadan editler yaptığımı biliyorum. Bu durum, meslek hayatımda ne yapmak istediğim açısından kendimi biraz da olsa keşfetmeme vesile oldu diyebilirim.

Boş zamanlarımda, sanat ile iç içe olmayı ve resim çizmeyi ve seviyorum. Voleybol, futbol ve basketbol, uğraşıp zevk aldığım sporlar arasında. Ayrıca keman çalıyorum. Bu arada kısa film ve senaryo yazmak ilgimi çeken ve sık sık olmasa da ilgilendiğim uğraşlar arasında.

Sevdiklerim arasında okumak var sonra. Bir dergi olur, gazete,blog yazısı… Bana kalırsa okumak da su gibi bir ihtiyaç.

Peki beni bu bloğu açmaya iten sebep neydi? Genelde okul dergilerinde yazılar yazıyordum, ya da yalnızken hobi olarak. Bunu herkesin ulaşabileceği bir platforma taşımanın en güzel yolu da kişisel bir blogdu. Her türlü konudaki fikirlerimi, izlenimlerimi ve tavsiyelerimi burada paylaşmaya çalışacağım. Amacım çok büyük olmasa da hitap edebileceğim okuyucularımın olması 🙂

Bu yazı adı üstünde hakkımda birkaç bilgiyi barındıran bir yazı olmalıydı. Ancak ne kadar kendimi anlatmaya çalışırsam o kadar başarısız olacağım. Çünkü kendi hakkımda dahi yeterli bilgiye sahip sayılmam. Benliğimde keşfedeceğim birçok özellik ve yetenek var. Belki de tüm bunları ilerleyen zamanki yazılarımdaki yaşanan gelişmelerde fark edeceğim. Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Hoşça kalın…