Selam! Ben Berna. Berna Oduncu. Muğla’nın Fethiye ilçesinde doğdum ve büyüdüm. 29 Temmuz 2003 doğumluyum. Haliyle de şu an on dokuz yaşındayım.

Yukarıdaki bilgiler benim hakkımda fikir sahibi olmanızı sağlamayacak. O yüzden gelelim asıl konuya: Kimim ben? İşin felsefi kısmına bakacak olursak çoğu zaman kendime sormuşumdur bu soruyu. Kimim ben? Neler yapabilirim? Bu soruların cevabına Heraklitos’un şu sözü ile cevap vermek istiyorum:

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”

Bu sözü alıntılamamın sebebi hakkımda yazısını devamlı bi’ güncelleniş içinde olması aslında. Her sene yeni yaşımı yazıyorum mesela. Bazen yeni hobilerimi ekliyorum, bazen ise yazıdan silmem gerekenleri siliyorum. Artık lise öğrencisi olmamam gibi…

Bu bloğu açtığımda büyük hayallere ve ideallere sahip 14 yaşında bir gençtim. Fikirlerim ve ideallerim benle birlikte değişip gelişse de hâlâ aynı vizyonda ilerlemeye gayret ediyorum. Bu doğrultuda burada; hayat boyu sürecek ve yaşamımı şekillendirecek deneyimler, tecrübeler, fikirler ışığında yazılarımı paylaşmaya devam ediyorum.

Biraz daha kendimden bahsetmem gerekirse;

Yeni şeyler öğrenmeyi, okumayı, araştırmayı, sanat ve bilimle iç içe olmayı, yazıp çizmeyi seviyorum. Voleybol ve basketbol ise ilgilendiğim ve sevdiğim sporlar. Ayrıca kısa film ve senaryo yazmak da ilgimi çekiyor. Bir de çok profesyonel olmasam da keman çaldığımı söyleyebilirim.

Peki beni bu bloğu açmaya iten sebep neydi?

Genelde okul dergilerinde yazılar yazıyordum ya da yalnızken hobi olarak. Bunu herkesin ulaşabileceği bir platforma taşımanın en güzel yolu da kişisel bir blogdu. Ayrıca merak ettiğim konuları araştırdıktan sonra kavrayabilmenin en iyi yolunun yazmaktan geçtiğini biliyordum. Bunu faydalı bir uğraş haline getirerek kendimi kültürel açıdan geliştirmek için üzerinde çok fazla bilgi sahibi olmadığım konuları araştırıp, öğrenip, bloğuma yazıyorum. Bu durumda hem kendim hem de okuyucularım faydalanmış oluyor.

İmkanlar el verdikçe türlü konudaki fikirlerimi, izlenimlerimi ve araştırmalarımı burada paylaşmaya çalışacağım. Amacım çok büyük olmasa da hitap edebileceğim okuyucularımın olması 🙂

Bu yazı adı üstünde hakkımda birkaç bilgiyi barındıran bir yazı olmalıydı. Ancak ne kadar kendimi anlatmaya çalışırsam bi’ o kadar da yetersiz kalacağım. Çünkü kendi hakkımda dahi yeterli bilgiye sahip sayılmam. Benliğimde keşfedeceğim birçok özellik ve yetenek var. Belki de tüm bunları ilerleyen zamanki yazılarımdaki yaşanan gelişmelerde fark edeceğim. Şimdilik anlatacaklarım bu kadar. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Hoşça kalın…