Dijital Günlüğüm

Karmaşık Duygular

Durduk yere aniden bir şeyler yazma isteği oluştu içimde. Ki son zamanlarda bunu pek sık yapamıyorum.

Kendimi anlamakta çok zorlandığım zamanlar oluyor. Bazen başladığım bir kitabı ya da filmi sebepsizce yarım bırakıyorum. Yaptığım kahveyi içmeyi unutuyorum. Çokça kendimi kandırıyorum, olmak istediğim kendim için yeterince zaman ayırmıyorum. Kendime yalanlar söylüyorum, sonra da inanıyorum.

Ve dedim ya kendimi anlamakta zorlanıyorum diye. Bunun üstüne ne yaptım biliyor musunuz? Beni anlamayan birini anlamaya çalıştım. Hatta bi dönem kendimden de daha çok. Bunun ne kadar büyük bir hata olduğunu çok daha sonra farkına vardım. Aslında hep farkındaydım ama dedim ya işte, kendime yalanlar söylüyordum.

Bunlar karmaşık duygulardı. Ama karmaşık olduğu kadar da güzeldi. Şimdi bir anı olarak maziye karıştılar. İleride sadece bu saçma duygulara ve avuntulara mı kapıldın demek lazım gelecek bana. Tıpkı eskiden başka kişilerde olduğu gibi.

Geç olsa da farkına vardım. Beni en iyi ben anlarım. Dün başladığım bir kitabı ondan önceki gün de yarım kalan filmimi bitirdim. Az önce yaptığım kahveyi sonuna kadar içtim. Artık kendimi sahte avuntularla kandırmıyorum. En çok da kendimi anlamaya çalışıyorum. Olmak istediğim kişi için kendimi geliştirmeye çaba gösteriyorum. Okuyorum, çiziyorum, yazıyorum…

Bu sefer gerçekten kafamda kurduğum karmaşık düşüncelere kilit vuruyorum.

Böylesi çok daha iyiymiş.

Şimdi anlıyorum…

Bunları da okumalısın!

8 Yorumlar

 1. Güzel yazı olmuş berna hn. elinize yüreğinize sağlık

  1. teşekkür ederim.

 2. Umarım bende kafamda dolanan karmaşık duygulara kilit vurabilirim. Keyifli bir yazıydı Berna hanım, teşekkür ederim.

  1. teşekkürler, sevgiler. 🙂

 3. Yazı çok güzel olmuş Berna eline sağlık. 😊

  1. teşekkür ederim. :))

 4. ve iyi bir blog buldum sonunda 🙂 🖤

  1. çok teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir