Biyografi, Dijital Günlüğüm

Sorularla Ben

Bugün  farklı bir konu üzerine yazmak, daha doğrusu cevaplamak amacıyla oturdum masanın başına. En sevdiğim blog yazarlarından biri olan Eda Abla kendi bloğunda böyle bir yazı paylaşmış. Ben de neden yapmayayım dedim. (Biraz geç oldu ama yine de yapıyorum.) Kendisine sorduğu soruların bazılarını mimledim, bazılarını da kendime göre değiştirdim.  Böylece beni biraz daha yakından tanıyabileceğinizi umuyorum. O zaman başlayalım!

1-) Güne nasıl başlarsın? Sabah rutinin nedir?

Yaz tatiline giriş yaptığımız için belirli bir rutinim olduğu söylenemez. Ama malum, okul zamanlarında saat 07.00’da dikilip hazırlanmaya başlamam gerekiyordu. Fakat bir ara kendime neden belirlenmiş rutin saatlerde kalkmak zorundayım ki dedim. Böylece alarmı 05.05’e gibi hoşuma giden saatlere kurmaya başladım. Kalktığımda küçük egzersizler ile hoş bir müzik eşliğinde meditasyon yapardım. Arada kitap okuyup ders çalıştığım da oluyordu. Erken kalkmak beni son derece dinç bir hale getirmişti. Bunu sürekli arkadaşlarıma da söylüyordum. Fakat güne böyle başlayışım fazla uzun sürmedi. Geç yatıp erken kalkma gibi sorunlar nedeniyle rutinimden vazgeçmek zorunda kaldım. Yine de yaz tatilinde de bunu tekrar uygulamak istiyorum. Saatlerin 05.05 kadar erken olmasına gerek yok. Amaç sabahı, bağlantılı olarak da günü verimli geçirebilmek.

2-) En sevdiğin film ve dizi nedir?

Aslında çok fazla film ve dizi izlemem. Bunun yerine belgeseli tercih ederim. Ama yine de izlemediklerim yok değil. Film olarak bana en çok dokunan 3 Aptal olmuştu. Ve sanırım en az 3-4 kere seyretmişimdir. Her izleyişimde farklı bakış açıları yakalamış, yeni şeyler öğrenmiştim. Ayrıca Detachment için de aynısını söyleyebilirim.

Çizgi dizi olarak en sevdiğim Rick and Morty. 😀 Ayrıca 2 Broken Girls ve Friends dizileri de beni güldürüyor!

3-) Kendini üç kelime ile anlatsan bu ne olurdu?

Çok yönlü, değişken, atılgan.

4-) Şehir mi küçük bir sahil kasabası mı?

İkisi de! Hem şehrin koşuşturmasının içinde kalabalıkla beraber olmayı hem de küçük bir sahil kasabasının sakinliğini yaşamak isterim.

5-) Okumaktan asla vazgeçmeyeceğin kitabın nedir?

Tüm kitaplarım benim için çok önemli ve vazgeçilmez. Özellikle bilim kitaplarım. Ama illâ ki bir kitap seçeceksin deselerdi bu Montaigne‘in Denemeler adlı kitabı olurdu.

6-) Seni ne sinirlendirir?

Her şeye sinirlenen bir insan değilim ama arkadaşlarımın olumsuz tavır ve halleri; kardeşimin, dediklerimin büyük bir inatla tersini yapıyor oluşu ve ayağımda çorap varken suya değmem beni sinirlendirir.

7-) Kendinde sevmediğin bir özelliğini söyler misin?

Bazen zamanımı sebepsizce boşa harcadığımı düşünüyorum. Bundan hiç hoşlanmıyorum ama maalesef yapıyorum. Yapacak bir sürü işim olduğunda hangisinden başlayacağıma karar veremiyorum. Karar veremeyince de hiçbir iş yapmıyorum. Bu yüzden zamanım boşa gidiyor… Sizde de oluyor mu?

8- ) Kendine idol olarak belirlediğin biri var mı?

nikola tesla ile ilgili görsel sonucu

Aslında birçok kişi var. Nikola Tesla bunlardan biri.

9-) En sevdiğin yemek nedir?

Benim için karar vermesi zor bir soru. 😀 Ama en çok şinitsel, nugget ve pizza tarzı şeyler yemeye bayılıyorum.

10-) Yıllarca her öğünde tatlı yiyecek olsan bu ne olurdu?

En sevdiğim tatlılardan biri sufledir. Ama çikolatası çok yoğun olduğu için her öğünde yiyemezdim. Onun yerine cheescake ya da tiramisu olabilir.

11-) Hobilerin nelerdir?

O kadar çok hobim var ki nereden başlayacağıma karar veremiyorum. Sporu seven biriyim. Basketbol, voleybol bazen de futbol  oynuyorum. Kendi çapımda çizimler yapıyorum. En sevdiğim kısım tablo boyamak. Kitap okumak, yazı yazmak, bilimsel konular üzerinde kafa yormak, keman çalmak, amatör olarak astronomi, kısa film ve felsefe ile ilgilenmek hobilerim arasında. Bi’ kaç ufak şey daha var ama hobiye girer mi emin değilim.

12-) Hayalindeki arkadaşının karakterini tanımlar mısın?

Tek kelime ile kafa dengi olması yeterli. Kafalarımız uyuşuyorsa gerisi gelir zaten. Ama hayallerimdeki olduğu için daha çok özellik sayabilirim. Öncelikle eğlenceyi seven birisi olmasını isterim. Otururken durduk yere hadi kalk Berna eğlenecek bi’ şeyler yapalım demesi hoş olurdu. (Bunu genelde ben diyorum, o yüzden içimde büyük bir boşluk var.)

Bilgili biri olması, benimle basketbol oynaması, dünyayı gezmek istemesi, başarılarımdan mutluluk duyması, ilgi alanlarımızın uyuşması (hatta bazılarının farklı olması) güzel olurdu.

14-) En çok gitmek istediğin yer?

Ä°lgili resim

Aslında dünyanın birçok yerini dolaşmak, gezmek görmek istiyorum. Fakat operaya karşı büyük bir hayranlığım olduğu için İtalya’ya gitmeyi ve o havayı orada yaşamayı çok isterim. Hem pizza da bol! 😀

15-) En sevdiğin ders nedir?

Ä°lgili resim

Çoğu öğrencide olduğu gibi tabii ki beden eğitimi dersi. 😀

Fakat sosyal bilimler dersleri eğer anlatan öğretmen iyiyse sıkılmadan dinleyeceğim derslerdir. Çünkü kültürel anlamda gerçekten de kendimi bilgiyle donattığımı  hissedebiliyorum.

16-) En sevdiğin şarkı ya da müzik?

Her tarzdan dinlediğim ve sevdiğim şarkı ve müzikler var. Bu yüzden bir tanesini yazmam çok zor. Fakat düzenli olarak sevdiğim şarkıları eklediğim bir oynatma listesi oluşturdum. Buraya bırakıyorum.

17-) Geçmişe yolculuk yapabilme şansın olsaydı tarihler kaçı gösterirdi?

Sanırım seksenler ya da doksanlara gidebilmeyi isterdim. O zamanların müziğini, danslarını, ortamını yaşamak güzel olurdu.

18-) En sevdiğin ve ilham aldığın söz nedir?

Uçamıyorsan, koş; koşamıyorsan, yürü; Eğer yürüyemiyorsan, sürün, ama hareket etmeye devam et. Geleceğe yürümeyi sürdür.

Bunları da okumalısın!

2 Yorumlar

  1. Gökçe Sufle says:

    Kendini çok iyi tanımlamışsın. Kısa ve öz cevaplar… En yakın arkadaşım olmanı saymazsak yazılarını okumaktan büyük zevk alıyorum. 29 Temmuzu bekliyorum (Tem) Muzummmm.

  2. Güldüğüm bir yazı oldu özellikle yemek ve ders bölümüne bayıldım 😁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir