Dijital Günlüğüm

Hızlı Geçen Bir Sene ve Blog Yazarlığında 1 Yıl!

Ay bugün ben yaşlanmışım ama bloğum bir yaşına girmiş, öyle mi? 😀 Öyle tabii. Zaman çok hızlı geçiyor gerçekten. Daha geçen sene, bu dönemlerde ilk blog yazımı girmenin heyecanını yaşarken şimdi de birinci yılımı kutluyorum. Aynı zamanda hakkımda  yazısındaki on dört yaşındayım kısmını on beş yapmanın verdiği üzüntünün de içerisindeyim. Karmaşık duygular işte.

Blog yazmak bu bir yıl içerisinde bana çok şey kattı. Normal hayatta belki hiç karşılaşmayacağım yeni kişiler, düşünce ve fikirlerle tanışmama; daha çok araştırma yapmama sebep oldu.

Üzerime yeni bir sorumluluk aldım: Düşündüklerimi, paylaşmak istediklerimi, faydalı bulduğum şeyleri; çok sık olmasa da, ara vermeden insanlarla paylaşma sorumluluğu idi bu.

Blog sayesinde çevremdeki insanların bana verdiği değeri ölçmeye ve anlamaya başladım. Bu da arkadaş seçimlerimi değiştirmemde en büyük etken oldu.

Sadece tüketmek değil üretmenin de farkına vardım. Yeni öğrendiğim ama daha önceden adını bilmesem de uyguladığım “Bir Şey Yap” prensibi beni üretmek için dürtmeye başladı.

Yazmaya başladıktan sonra işlerin üzerinde daha çok durmayı ve odaklanmayı öğrendim. Bir yazı için (abartmıyorum) neredeyse tüm günümü harcadığım oldu.

Hiç tanımadığım yaşça büyüklerimden aldığım mesajlar, öğretmenlerimin söyledikleri, arkadaşlarımın güzel yorumları beni çok mutlu etmişti ve hala da ediyor. Ayrıca Gelecek Vadeden Bloglar Listesi ‘ne girmek de benim için çok motive ediciydi. 🙂

Çok fazla okuyucu kitlem olmasa da yazdıklarımı değerli bulan okuyucularım var. Bu benim için çok daha önemli.

Umarım bundan sonraki zamanlarda blog hayatımda güzel başarılar elde eder ve içerik üretmekten vazgeçmeyen, başkalarına da yararı dokunabilen bir insan olurum.

Sizleri seviyorum.

Nice okumalı, yazmalı ve üretmeli yıllara!

Bunları da okumalısın!

5 Yorumlar

  1. Gökçe Sufle says:

    Uyy benim Bernard’ım büyümüş 😁 Bloğunun ve senin doğum günün kutlu oluversin. Nice yıllara…. ❤️🎉

  2. Tebrik ederim… 😊 Umarım bloğunuz, size hayatınız boyunca eşlik edecek bir dost olur.

    1. Çok teşekkür ederim. ☺️

  3. Sen 15 yaşında mısın ya. Cidden yazılarını okuyunca yaşının daha büyük olduğunu düşünüyordum. Tebrik ederim.

  4. 15 yaşında olması neyi değiştirecek ki. Gerçekten tüm içtenliği ile yazıyor. Tebrikler Berna!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir