Araştırma

Kendinizi Geliştirmenize Yardımcı Olacak 5 Ücretsiz Uygulama

Telefonumu, eğlence amaçlı kullanmakta olduğumuz ve aslında bize çok da katkısı olmayan sosyal mecraların aksine; bana faydası dokunacak ve kendimi geliştirmeme katkı sağlayacak uygulamalar ile doldurmaya karar verdim. Daha öncesinde de kullanmakta olduğum birçok faydalı uygulama bulunmaktaydı ama bunlara yenileri eklenince sizlerle de paylaşmak istedim.

Insta Feed GIF - Find & Share on GIPHY

1-) Ceotudent

Ceotudent, ortaokuldan beri çok severek okuduğum ve her defasında kendime farklı bakış açıları kazandırdığım bir platform. Gündem, başarı, gelişim, alıntılar, girişimcilik, kariyer, kültür ve yaşam başlıkları altında başarı, fayda ve ilham mottosunda harika içerikleri olan bir site. Ayrıca mobil uygulaması da mevcut.

2-) Quetion Diary – Soru Günlüğü

Bu uygulamayı bir arkadaşım sayesinde keşfettim ve artık en sevdiğim uygulamalardan biri haline geldi.

Quetion Diary kullanıcısına her gün yeni bir soru sormakta. Sorular şu şekilde:

Şu anda mutlu musun?

Affedebilir misin?

En son ne zaman ağladın?

Kime sarılmak isterdin?

Şu anda her şeyi bırakıp gitmen için bir fırsat çıkşa, gider miydin?

vb.

İşin güzel yanı ise bir sene sonra aynı soruyu bir daha sorması ve verdiğiniz cevapları görebiliyor olmanız. Bu sayede düşüncelerinizin nasıl şekillendiğini ve değiştiğini anlamanız mümkün.

3-) DailyArt

DailyArt her gün yeni bir sanat eserinden ilham almanızı sağlayan bir mobil uygulama. Sanat eserleri, müzeler ve sanatçılar hakkında da kullanıcılara bilgiler sağlamakta. Ancak daha fazla içerik için premium özellikleri satın almanız gerekiyor. Onun dışında gayet kullanışlı ve fayda sağlayan bir aplikasyon.

4-) StudyGe

studyge ile ilgili görsel sonucu

Harita bilginizi geliştirmek ve ülkeler hakkında daha çok bilgi sahibi olmak istiyorsanız StudyGe tam buna göre bir uygulama. Bu oyunla ülkelerin yerlerini, başkentlerini ve bayraklarını öğrenip oyunlarla pekiştirmeniz mümkün.

5-) Günlük Bir Şiir

günlük bir şiir uygulama ile ilgili görsel sonucu

Benim gibi şiir severler için muazzam bir kaynak! 88 şair ve 7000 in üzerinde şiir bulunmakta. Edebi yönünüzü daha da kuvvetlendirmek istiyorsanız ve şiir okumayı seviyorsanız kesinlikle indirmenizi tavsiye ettiğim harika bir mobil aplikasyon.

Umarım içlerinden ilginizi çeken ve faydalı olacağını düşündüğünüz uygulamalar olmuştur. Sizlere fayda sağlaması dileğiyle…

Sevgiyle kalın!

Bunları da okumalısın!

11 Yorumlar

 1. Teşekkürler Faydalı Bilgiler İçin

  1. Rica ederim 🙂

 2. Telefonlar bir çok kişi için hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Her şeyimizi telefondan halleder olduğumuz şu günlerde farklı uygulamalar özellikle kullananların azından yapılan yorumlar uygulama kalabalığı arasında doğruyu bulmamıza yardımcı olacaktır.
  Güzel paylamış olmuş emeğinize sağlık

  1. teşekkür ederim. 🙂

 3. merhaba bilgiler için teşekkür ederim umarım herkese faydası dokunur iyi çalışmalar

 4. Güzel uygulamalara benziyorlar. Denemek lazım aslında. Teşekkürler.

 5. Gayet güzel bir paylaşım olmuş. İnsanların kendilerini geliştirmek adına çalışmalar yapması gerekiyor umarım burada yazdıklarınız onlar için birer örnek olur.

  1. çok teşekkür ederim, sevgiler. 🙂

 6. Teşekkürler. Akıcı ve detaylı bir anlatım olmuş.

 7. Elinize saglik guzel bir liste olmus

  1. Çok teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir