Deneme

30 gün boyunca “7x7x7” Egzersizi

Sürekli deneme, şiir, kompozisyon yazarak kalemimi ne kadar geliştirmek istesem de, zaman ayırmamak ya da motive olamamak gibi nedenlerden ötürü bu isteğimi hayata geçiremedim. Fakat 7x7x7 egzersizi ile günde 1 saat de olsa zamanımı ayırarak bu yönümü güçlendirmeyi umuyorum. Peki nedir bu egzersiz?

Aslında cevabı çok basit.

Kitaplığınızdaki yedinci kitabın, yedinci sayfasındaki, yedinci cümlesinin başındaki kelime ile; şiir, deneme, kompozisyon vb. yaratmak! Bu sayede mevcut olan kelime ile neler oluşturabileceğinizi, sınırları zorlamayı ve kelime dağarcığınızı geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Ben 30 gün boyunca, kitaplığımda sırayla dizili olan klasiklerin yedinci sayfasındaki yedinci cümleyi ( ah yazarken bittim) ele alarak oluşturacağım yazılarımı.

Yazılar biriktiği zaman, yani 30 günün sonunda bir kategori oluşturup buraya da linkini koyarım. Böylece tüm denemelerimi, şiirlerimi vs. görmüş olursunuz.

Umarım siz de deneme kararı alırsınız ve katkısını görürsünüz!

Hoşçakalın!

Bunları da okumalısın!

5 Yorumlar

 1. Only Gökçe says:

  Bunu yapmalıyımdır…

 2. Çok kaliteli bir yazı olmuş en yakın zamanda uygulayacağım berna hanım..

 3. İlginç bir fikir, kesinlikle denemek istiyorum. Teşekkürler, bloğunuzdaki tüm değerli paylaşımlarınız için. Sevgiler.

  1. asıl ben teşekkür ederim, sevgiler. 🙂

 4. Mim Sacid says:

  Himmm
  7.7.7 .
  Hımmm
  Denemekten kim ölmüş ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir