Eleştiri

McDonald’s’tan Starbucks’a Gönderme

Fast food zinciri McDonald’s’ın kahve devi Starbucks’a göndermede bulunduğu reklam kampanyasına denk gelenler vardır. Reklamda bu gönderme üstü kapalı yapılmış olsa da direk olarak Starbucks’ı hedef aldığını “6 TL farkla üzerine adınızı yazmamı ister misiniz?” cümlesinden rahatlıkla anlıyoruz. Peki sizce bu iki dev markanın ortaya koyduğu ürünler fiyat performans açısından ne kadar iddialı?

McDonald’s’ın kahve endüstrisinden yürüme düşüncesi, karşısına rakip olarak Starbucks gibi büyük bir kahve zincirini çıkartıyor. Bu duruma karşı yaptıkları reklam ise kitlelerin epeyce ilgisini çekti.

Aşağıdaki üç reklam filmini de izleyebilirsiniz.

Bu iki markanın da sunduğu filtre kahveyi daha önce denedim. Fiyat açısından bakacak olursak McDonald’s’ın kahvesi, acelesi olan ve kafein ile kendine gelmek isteyenler için ideal olabilir. 1 TL olduğunu ele alarak performansının iyi olduğunu söyleyebiliriz. Çok da bir şey beklememek lazım zaten.

YouTube’da takip etmekte olduğum, kahve kültürü üzerine videolar çeken Kahvetrip’in iki marka üzerine karşılaştırma yaptığı detaylı bir videosu var. Bu konuda benden çok çok daha bilgili olduğu için videosunu buraya bırakıyorum.

Sizce hangi ürünün performansı daha iyi ve neden onu tercih edersiniz? Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi yorumda bekliyorum.

Kendinize iyi bakın, sevgiyle kalın!

Bunları da okumalısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir