Eleştiri

Anılarınızı Yaşatın

Elbette bir yerleri kurcalarken ya da başka bir şekilde fotoğraf albümlerinize denk geldiğiniz olmuştur. Anılarınızı zihninizin derin bir köşesinde canlandırmanın verdiği hazla beraber, sayfanın sonuna kadar özünde kısa, mazisinde uzun bir yolculuğa çıkmışsınızdır. Düşünmeye çalışsanız kırk yıl aklınıza gelmeyecek hatıralarınız, o sayfalarda hayat bulmuş, tekrar canlanmıştır.

Peki her şey hala aynı mı?

Yaşadığımız döneme bakarsak tek tuşla tüm istediklerinizi kaydetmek çok kolay ve pratik.  Bu güzel bir şey, çünkü zamandan kaybetmeden, anılarımızı dijital bir ortamda saklayabiliyoruz. Fakat bizler dijital değil,gerçek bir hayatın parçasıyız. Fotoğraflarımızın, gezdiğimiz ya da gezeceğimiz yerlerin, elle tutulur gözle görülür bir yerde  olması daha hoş ve kayda değer olmaz mıydı?

Selin ile beraber aklımıza bir fikir gelmişti. Kendisi 5 yıldır arkadaşım. Bu sene, farklı okullar kazandığımız için ayrılmak zorunda kaldık. İmkanımız oldukça hafta sonları buluşup, birlikte güzel vakit geçiriyoruz.  2018 yılı boyunca beraber yaptığımız şeylerin fotoğrafını çekip, bir albüm oluşturmaya karar verdik. Yılın sonuna yaklaşınca ise,tüm bu fotoğraflardan kısa bir video bile yapmayı düşündük. Harika değil mi? Yaşadıklarınızın sadece akıllı telefonlarda değil de elle tutulacak bir yerde olması, bana kalırsa  bambaşka bir duygu.

Sağdaki görmüş olduğunuz resim ise albüm için çıkarttığımız ilk fotoğraflar. Onlara bakınca aklıma o gün yaşadıklarımız geliyor, gülmeden edemiyorum. 🙂

İkimizde de her fotoğraftan ikişer tane var. Boş bir defteri içimizden geldiği gibi süsleyip, tamamen kafamıza göre bir albüm tasarlayacağız. (En üstteki resimde olduğu gibi.) Böylece sayfalar, hem o güne ait çeşitli notlar ile doldurulabilir hem de yaratıcılığımızı kağıtta göstermiş oluruz.

Ben başlamak için çok heyecanlıyım. Umarım hepimiz yeni yılda unutulmayacak güzel anılar biriktiririz.

Herkese sağlıklı, sevgi dolu, başarılı bir yıl diliyorum.

Mutlu yıllar!

Bunları da okumalısın!

1 Yorum

  1. Münzevi says:

    Sen gerçek olamazsın. Gerçekten çok doğru. Neden elle tutulur anılarımız olmasın ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir